Raków po raz drugi zdobywcą Pucharu Polski!

W poniedziałek 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie doszło do historycznego spotkania Rakowa Częstochowa z Lechem Poznań w ramach finału Fortuna Pucharu Polski. Czerwono-niebiescy rozgromili poznańskiego „Kolejorza” 3:1.

Tyle emocji dawno nie gościło w polskich rozgrywkach ligowych. W pierwszej połowie Rakowiacy strzelili dwa gole. Po przerwie, Kolejorzowi udało się uzyskać bramkę kontaktową, jednak czerwono-niebiescy na „do widzenia” strzelili jeszcze jedną bramkę. Spotkanie komentuje trener Rakowa, Marek Papszun:

Trudno opisać emocje – radość, szczęście, duma z zespołu i zawodników, którzy sięgnęli po puchar po raz drugi z rzędu. […] Z mojej perspektywy zespół spisał się, nie użyję słowa „idealnie”, ale blisko tego, bo zarządzał meczem w sposób prawie perfekcyjny. […] Tu wyszła dojrzałość drużyny i to dla nich największe gratulacje.

Oprócz wielkich piłkarskich emocji, był to także dziwny mecz. Po pierwsze władze Warszawy zabroniły kibicom wnoszenia na stadion biało-czerwonych flag. Po drugie, kibice Lecha Poznań w liczbie około 10 tysięcy nie zostali wpuszczeni na trybuny Stadionu Narodowego. W geście solidarności, kibice Rakowa zaniechali dopingu. Z częstochowskiego sektora dobiegały jedynie hasła krytyki pod adresem warszawskiego Magistratu, które nieporadnie próbował zagłuszać stadionowy spiker.

Mimo to piłkarze dali naprawdę niesamowity pokaz umiejętności. Gratulujemy zawodnikom Rakowa i życzymy identycznego sukcesu w rozgrywkach PKO Ekstraklasy.