Fot. rakow.com

Jutro (26.02) Raków Częstochowa na inaugurację 19. kolejki PKO Ekstraklasy zagra w Bełchatowie z Podbeskidziem Bielsko-Biała. 

Poprzednie spotkanie obu ekip w tym sezonie zakończyło się wyraźnym zwycięstwem czerwono-niebieskich 4:1. Teraz może nie być tak łatwo, ponieważ bielszczanie w tym roku nie przegrali jeszcze ani jednego spotkania, a na swoim koncie zapisali m. in. zwycięstwa z Legią Warszawa i Górnikiem Zabrze. Jak mówi rzecznik Rakowa Michał Szprendałowicz – Zrobimy wszystko, żeby wygrać:

Czeka nas na pewno trudny pojedynek bo Podbeskidzie Bielsko Biała jest dobrą drużyną. Jak do tej pory nie przegrali w tym roku żadnego meczu więc regularnie punktują. Jest to bardzo niewygodny rywal, ale chcemy grać o trzy punkty. Znamy swoją wartość, drużyna jest dobrze przygotowana i liczymy na wygraną.

W ostatnich dniach defensywę Rakowa wzmocnił Zoran Arsenić. Chorwat dołączył do Czerwono-Niebieskich na zasadzie wypożyczenia z Jagiellonii Białystok:

Jest to zawodnik wypożyczony z Jagiellonii Białystok, o dobrych paramentach, ma 188cm wzrostu, zna dobrze Ekstraklasę. Zoran Arsenić to zawodnik dobrze doświadczony i mamy nadzieję, że swoja uniwersalnością pomoże nam odnosić dobre wyniki.

Zoran może występować praktycznie na każdej pozycji w obronie. Jest zawodnikiem dobrze znającym realia polskiej ekstraklasy.

Sędzią głównym piątkowego spotkania będzie Krzysztof Jakubik. Pierwszy gwizdek o godz. 18:00.

KP

Skip to content