Raków Częstochowa przegrał na wyjeździe z Odrą Opole 0:1 w meczu 5 kolejki Nice 1 Ligi. Bramkę dla Odry Opole zdobył w 64 minucie, Marcin Wodecki.

W porównaniu z ostatnim meczem, trener Marek Papszun dokonał dwóch zmian w składzie Rakowa. Adam Czerkas oraz Tomasz Wróbel zastąpili Jose Embalo i Aghvana Papikyana. Dodatkowo Portugalczyk nie znalazł się w kadrze na to spotkanie. Jego miejsce zajął Przemysław Mizgała.
Mecz rozpoczął się od ataków ze strony czerwono-niebieskich. Już w 2 minucie piłka wylądowała w siatce po strzale Krystiana Wójcika, lecz sędzia dopatrzył się spalonego. Chwilę później gospodarze odpowiedzieli po przypadkowej akcji, jednak przytomnie zachował się bramkarz Rakowa, Mateusz Lis zażegnując niebezpieczeństwo. Początek spotkania był pechowy dla Łukasza Góry. Z powodu kontuzji obrońca musiał opuścić murawę a jego miejsce zajął Tomas Petrasek. W kolejnych minutach podopieczni trenera Papuszna próbowali zaskoczyć piłkarzy Odry strzałami z dystansu. Najpierw po rozegranym rzucie wolnym niecelnie uderzał Figiel, a następnie piłka minęła bramkę po próbie Jakuba Łabojki. Przez drugi kwadrans pierwszej połowy, drużyna gospodarzy na dłużej zagościła na połowie Rakowa, jednak zawodnicy trenera Smyły nie stwarzali większego zagrożenia pod bramką Mateusza Lisa. W samej końcówce piłkarze RKS-u próbowali jeszcze atakować,lecz żaden zawodnik nie zdołał wykończyć akcji strzałem.
Po zmianie stron lepiej rozpoczęli częstochowianie. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła głową uderzał Krystian Wójcik, ale po strzale piłka opuściła plac gry. Kolejną okazję do zdobycia bramki piłkarze Rakowa mieli w 57 minucie. Rafał Figiel podaniem “uruchomił” Malinowskiego, ten zagrał do Czerkasa, lecz napastnik Rakowa nie skierował piłki do siatki. W 64 minucie po jednej z nielicznych akcji Odry padła bramka. Bramkarza Rakowa pokonał Marcin Wodecki. Częstochowianie natychmiast rzucili się do odrabiania strat. Drużyna Odry wyraźnie się cofnęła i większa ilością piłkarzy broniła dostępu do bramki. W 73 minucie z ostrego kąta strzelał Czerkas, ale w konsekwencji udało się uzyskać tylko rzut rożny.  Kolejny mecz Raków rozegra w sobotę na Limanowskiego z Zagłębiem Sosnowiec. Będzie to okazja do przerwania złej passy trzech porażek z rzędu. Początek spotkania o godzinie 17.

Odra Opole – RKS Raków Częstochowa 1:0 (0:0)

Bramki:
1:0 – Marcin Wodecki 64′

Kartki:
40′ – Marek Gancarczyk
62′ – Jakub Habusta
82′ – Rafał Figiel
87′ – Martin Baran
88′ – Przemysław Mizgała

Składy:
Odra: Weinzettel – Brusiło, Baran, Bodzioch, Winiarczyk, Habusta, Niziołek, Peroński (62. Wepa), Wodecki, Żagiel (79. Maćczak), Gancarczyk (68. Wojciechowski).

RKS Raków: Lis – Góra (16. Petrasek), Niewulis, Duriska, Malinowski (72. Papikyan), Oziębała (82. Mizgała), Figiel, Łabojko, Wójcik, Wróbel, Czerkas.