W meczu 6 kolejki Nice 1 Ligi piłkarze Rakowa Częstochowa zremisowali na własnym stadionie z Zagłębiem Sosnowiec 2:2. Bramki dla częstochowskiej drużyny zdobyli Tomas Petrasek i Tomasz Wróbel.

Raków rozpoczął spotkanie bez kapitana zespołu Rafała Figla. Filigranowy pomocnik nie mógł wystąpić w tym meczu z powodu nadmiaru żółtych kartek. Jego miejsce zajął Igor Sapała, a opaskę kapitańską przejął Przemysław Oziębała.
Pierwsza połowa nie byłą udana dla podopiecznych trenera Marka Papszuna. W 36 minucie, Raków przegrywał już 0:2. Pierwszą bramkę dla Zagłębie po kontrataku w 28 minucie zdobył Szymon Lewicki. 8 minut później ten sam zawodnik drugi raz pokonał Mateusza Lisa. W pierwszej połowie piłkarze Rakowa dwukrotnie zagrozili Zagłębiu, ale bez efektu w postaci bramki. Swoje okazje mieli Krystian Wójcik i Tomasz Wróbel.
Po zmianie stron trener RKS-u dokonał jednej zmiany. Miejsce Pawła Piceluka zajął ulubieniec częstochowskich kibiców- Piotr Malinowski. Na początku drugiej połowy piłkarze Zagłębie mieli okazję do zdobycia trzeciej bramki ale fantastyczną interwencją popisał się Mateusz Lis. W 57 minucie bramkę kontaktową zdobyli piłkarze Rakowa. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Krystian Wójcik, a Tomas Petrasek głową skierował piłkę do siatki. 5 minut później częstochowianie doprowadzili do remisu. Lukas Duriska po rajdzie z prawej strony boiska podał futbolówkę do Tomasza Wróbla, a ten doprowadził do remisu. Kolejne fragmenty gry były bardzo wyrównane, ale żadna z drużyn nie zdołała wyjść na prowadzenie. W doliczonym czasie gry sosnowiczanie mieli piłkę meczową, ale po główce Szymona Lewickiego piłka przeleciała obok bramki strzeżonej przez Lisa.
Czerwono-niebiescy przełamali serię trzech porażek z rzędu. W czwartek 31 sierpnia piłkarze Rakowa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Częstochowianie na wyjeździe zmierzą się z Wigrami Suwałki. Początek meczu o godzinie 17.

Raków Częstochowa 2-2 Zagłębie Sosnowiec
Tomáš Petrášek 57, Tomasz Wróbel 61 – Szymon Lewicki 28, 36

Raków: 1. Mateusz Lis – 18. Lukáš Ďuriška, 2. Tomáš Petrášek, 6. Andrzej Niewulis – 17. Przemysław Oziębała (56, 9. José Embaló), 21. Jakub Łabojko, 16. Igor Sapała (79, 27. Przemysław Mizgała), 23. Tomasz Wróbel, 19. Krystian Wójcik, 20. Aghwan Papikjan – 11. Paweł Piceluk (46, 13. Piotr Malinowski).

Zagłębie: 1. Dawid Kudła – 7. Tomasz Nawotka, 4. Arkadiusz Jędrych, 16. Mateusz Cichocki, 22. Žarko Udovičić – 89. Wojciech Łuczak (66, 70. Nuno Malheiro), 8. Rafał Makowski, 6. Tomasz Nowak, 11. Patryk Mularczyk (90, 97. Bartosz Pikul), 66. Adam Banasiak (79, 77. Konrad Wrzesiński) – 20. Szymon Lewicki.

żółte kartki: Ďuriška, Oziębała, Łabojko – Łuczak, Nawotka, Lewicki.

sędziował: Marek Opaliński (Lubin).
widzów: 3164.