Raków zagra w niedzielę z Pogonią Szczecin

W niedzielę 7 listopada odbędzie się mecz 14 kolejki PKO Ekstraklasa z udziałem Rakowa Częstochowa. Tym razem czerwono-niebiescy zmierzą się z Pogonią Szczecin na stadionie przy ul. Limanowskiego 83.

Raków Częstochowa w 25 rozegranych meczach w 2021 roku, tylko raz poniósł klęskę, a obecnie utrzymuje najdłuższą w lidze serię 10 meczów bez porażki. O morale czerwono-niebieskich po remisie z Górnikiem Łęczną minionej niedzieli oraz o nastawieniu na najbliższy mecz z Pogonią Szczecin mówi Marek Papszun, trener zespołu:

Drużyna bardzo dobrze zareagowała po stracie punktu w Łęcznej i z dużym zaangażowaniem oraz koncentracją podeszła do tego tygodnia pracy. Zdajemy sobie sprawę z kim gramy, że gramy z drużyną bardzo doświadczoną, budowaną od wielu lat, która ma duże aspiracje i tego nie ukrywa, że chce walczyć o mistrzostwo Polski. Przed nami ciekawy pojedynek. Jesteśmy dobrze nastawieni, dobrze przygotowani i na ten pojedynek już czekamy.

Mecz Raków Częstochowa – Pogoń Szczecin rozpocznie się w niedzielę o godz. 15:00 na stadionie Rakowa w Częstochowie.

Fot. Raków Częstochowa

Znane są także wyniki losowania par do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. W piątek 5 listopada Raków Częstochowa został wylosowany w ósmej – ostatniej parze. Losowanie przeprowadził sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski oraz redaktor youtubowego kanału Łączy nas piłka, Adam Delimat:

Ostatnia para: Bruk-Bet Termalika Nieniecza […] na kolejnym etapie zagra z obrońcą tytułu, Rakowem Częstochowa. […] Być może podopieczni Marka Papszuna myślą sobie teraz „Oby to był dobry znak”, bo zdaje się, że w poprzednim sezonie też mierzyli się z Bruk-Bet Termaliką Nieniecza. Wszyscy pamiętamy jak tamten sezon się dla Rakowa Częstochowa Zakończył.

Podsumowując, mecz z Pogonią Szczecin rozpocznie się w najbliższą niedzielę o godz. 15:00. Natomiast spotkanie Rakowa z Termaliką Nieciecza w ramach 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski będzie na pewno na wyjeździe, jednak dokładny termin jeszcze nie jest znany. Wiadomo tylko, że najbliższe mecze Pucharu Polski odbędą się w dniach 30 listopad – 2 grudzień.

Skip to content