Raków zwycięsko w meczu z Zagłębiem Sosnowiec

We wtorek 18 października Raków Częstochowa pokonał w meczu wyjazdowym Zagłębie Sosnowiec 1:0, awansując tym samym do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski. Bramkę dla czerwono-niebieskich zdobył w 95. minucie Vladyslav Kochergin.

Internetowi komentatorzy są zdania, że zwycięstwo Rakowa w Sosnowcu było „wymęczone”. Trener Marek Papszun podkreśla jednak, że triumf był owocem wytrwałości jego zawodników:

Celem było wygrać i awansować do kolejnej rundy. Sporo zmian w składzie, które nie odbiły się mocno na jakości. Myślę, że zagraliśmy dobry mecz bez fajerwerków, ale pod kontrolą pozwoliliśmy przeciwnikowi na pół sytuacji. Sami mogliśmy strzelić wcześniej natomiast byliśmy konsekwentni i cierpliwi. Strzeliliśmy bramkę w 59 minucie. Tak trzeba grać do końca pewnie i zdecydowanie. Cieszymy się z awansu i cieszymy się, że nie musieliśmy grać dogrywki.

Marek Papszun wyraził także uznanie dla drużyny z Sosnowca przypominając jednocześnie, że Raków nigdy wcześniej nie wygrał z Zagłębiem na jego terenie:

Chcę pochwalić zagłębie za determinację, wielką wole walki, duże zaangażowanie. Sporo chłopaków z przyszłością ekstra klasową, to nie przypadkowy zespół. Cieszę się że wygraliśmy ponieważ ktoś mi przypomniał, że jeszcze mój zespół nie wygrał w Sosnowcu. Pamiętam, że kiedyś wygraliśmy sparing z Wisła. Kolejny Bastion został zdobyty.

Zwycięstwo w Sosnowcu pozwoliło awansować drużynie z Częstochowy do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Losowanie drużyn dla tego etapu nastąpi w piątek 21 października o godz. 12:00. Dopiero wtedy poznamy rywala i termin kolejnego meczu, w którym zagrają czerwono-niebiescy.