Przed Sądem Rejonowym w Częstochowie w dniu 24 listopada 2022 rozpoczął się proces oskarżonego Pawła R., który pracując w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym na Parkitce w Częstochowie miał dopuścić się m.in. molestowania kobiet.

O szczegółach sprawy mówi sędzia Dominik Bogacz, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Częstochowie:

– Pawłowi R. postawiono zarzuty popełnienia szeregu przestępstw na szkodę pacjentek oraz pracownic szpitala. Niektóre z tych czynów są przestępstwami zagrożonymi karą do 8 lat pozbawienia wolności.

W toku śledztwa prokurator postawił ratownikowi medycznemu pięć zarzutów popełnienia przestępstw. Dotyczą one dopuszczenia się wobec dwóch koleżanek z pracy tak zwanych innych czynności seksualnych, uporczywego nękania tych kobiet, a także grożenia pozbawieniem życia:

– Na pierwszej rozprawie sąd odebrał wyjaśnienia od oskarżonego, który nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów i nie składał wyjaśnień, odpowiadał jedynie na pytania sądu. Sąd odroczył sprawę. Wezwał na poszczególne terminy świadków, których będzie około 17-tu.

Paweł R. ma dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych, a także zakazano mu wykonywania zawodu ratownika medycznego. Kolejne rozprawy odbędą się w lutym 2023 r.

Skip to content