foto

Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki zorganizowały w dniu dzisiejszym kolejną konferencję pod hasłem „Razem zadbajmy o zdrowie”.

O szczegółach inicjatywy opowiada prezes Stowarzyszenia, Elżbieta Markowska – „Celem naszej konferencji jest uświadamianie wszystkich kobiet, żeby zadbały o swoje zdrowie. Jest to podsumowanie naszych całorocznych działań, które zaczynamy Marszem Różowej Wstążki. Organizujemy akcje profilaktyczne, są dni otwarte u Amazonek, które się cieszą dużym zainteresowaniem, no i konkurs w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Wygrałyśmy go, realizujemy projekt CZAS – Częstochowska Alternatywa Społeczna, w ramach którego kobiety uczestniczyły w sesjach informacyjnych i mogły skorzystać z bezpłatnych badań USG piersi, tarczycy. Profilaktyka jest najważniejsza. My jesteśmy tą grupą samopomocową, gdzie u kobiet które zostały już zdiagnozowane od razu wdrażane jest kompleksowe leczenie. To jest takie miejsce gdzie możemy się wspierać, gdzie możemy wspólnie powracać do społeczeństwa i się realizować”.

Po zakończeniu pierwszej części konferencji przyszedł czas na debatę, w której wzięli udział między innymi ginekolodzy, onkolodzy i psycholodzy, na co dzień współpracujący z Amazonkami.

MT

foto: www.czestochowskieamazonki.pl