Referat Komunikacji wstrzymuje bezpośrednie przyjęcia interesantów

Urząd Miasta/fot. portalsamorzadowy.pl

Chcesz załatwić sprawę w Referacie Komunikacji? Skorzystaj z internetu, telefonu lub tradycyjnej przesyłki pocztowej. Z uwagi na kolejne zakażenia koronawirusem wśród pracowników, 15 marca Referat Komunikacji Wydział Spraw Obywatelskich w Częstochowie zawiesił przyjęcia interesantów.

Z powodu zachorowań i braków kadrowych w zespole pracowników zajmujących się rejestracją pojazdów oraz prawami jazdy, ograniczenia w bezpośredniej obsłudze interesantów trwać będą minimum tydzień. Obecnie wszczęcie sprawy w Referacie Komunikacji możliwe jest m.in. za pomocą platform E-PUAP lub SEKAP. – Osoby umówione otrzymały informacje o konieczności przełożenia terminu – tłumaczy Włodzimierz Tutaj z biura prasowego urzędu miasta:

– Niestety po wcześniejszym ograniczeniu liczby przyjęć interesantów z powodu zachorowań i braków kadrowych, ognisko koronawirusa w zespole pracowników zajmujących się rejestracją pojazdów i prawami jazdy, znacząco się rozszerzyło. Obecnie z pracy wyłączonych jest 16 osób, pozostałe powinny być izolowane na kwarantannie, aby przerwać dalszą transmisję wirusa w UM oraz nie stwarzać zagrożenia dla osób z zewnątrz. Z tego powodu Referat Komunikacji (mieszczący się w budynku UM przy ul. Waszyngtona 5) minimum na tydzień wstrzymuje bezpośrednią obsługę interesantów. Jak już informowaliśmy, nie ma możliwości szybkiego zastąpienia pracowników posiadających ministerialne certyfikaty dostępu do ogólnopolskich baz danych.

W urzędzie miasta łącznie na zwolnieniach chorobowych przebywa obecnie ok. 60 osób. Ponad połowa otrzymała dodatni wynik na obecność koronawirusa. Na kwarantannie przebywa ponad 20 osób.

– Są też przypadki kwarantanny wśród osób pracujących zdalnie. Oczywiście przepraszamy za dodatkowe utrudnienia i liczymy na Państwa zrozumienie. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli wrócić do bezpośredniej obsługi interesantów w Referacie Komunikacji.

Kłopoty z obsługą spraw mogą występować także w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa UM, który również notuje obecnie sporo absencji związanych z przypadkami koronawirusa.

ABK

Skip to content