Kochaj i rób co chcesz – takie hasło towarzyszy modlitwie dla młodzieży, na którą zaprasza Ruch Światło-Życie. Rekolekcje odbędą się w dniach od 21 do 23 lutego.

Część młodych osób będzie już po bierzmowaniu. Inni jeszcze przed nim. Rekolekcje skierowane są do osób, które chcą świadomie żyć tym sakramentem. Jak mówi ks. Mateusz Ociepka, moderator Ruchu Światło-Życie rejonu częstochowskiego – dziać będzie się dużo, a spotkanie modlitewne ma na celu przybliżenie młodzieży postaci żywego Boga.

– Mamy na plakacie słowa zaczerpnięte od św. Augustyna – Kochaj i rób co chcesz. Nie chodzi o to, aby robić wszystko, na co mamy ochotę. Bardzo ważne jest to pierwsze słowo – kochaj. W pierwszej kolejności bliźniego swego i siebie samego. Kochać to nie krzywdzić Boga i drugiego człowieka. Będą konferencje, Eucharystia, modlitwa, ale też czas na integrację i poznawanie siebie. Będzie też czas na doświadczenie wspólnoty – zobaczenie też innej formy modlitwy. Chodzi o to, żeby młodzież poznała Kościół nie tylko z perspektywy własnej parafii. Kościół daje nam wiele duchowego bogactwa, którym możemy się wzajemnie dzielić. Poprzez to spotkanie chcemy młodzież jeszcze bardziej zachwycić Panem Bogiem.

Rekolekcje przeznaczone są dla uczniów klas ósmych oraz szkół średnich. Miejscem trzydniowej modlitwy będzie siedziba Ruchu Światło-Życie przy ul. Dobrzyńskiej 112/114. Opłata obejmuje wyżywienie oraz nocleg. Zapisy na stronie www.cz.oaza.pl.

ABK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content