W miniony weekend (26 – 28 sierpnia) młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej uczestniczyła w Domu Jezusa Mistrza w Masłońskim w trzydniowych rekolekcjach, które zakończyły okres wakacji.

Czas rekolekcji był czasem odpoczynku i intensywnej integracji. Jak mówi prezes KSM Archidiecezji Częstochowskiej – Kamila Suchańska, jest to idealna okazja, aby lepiej poznać częstochowskie oddziały:

-Młodzi przyjeżdżają z różnych krańców diecezji: Zawiercie, Częstochowa czy Gorzkowice. Są także młodzi z Warszawy, którzy przyjechali z księdzem rekolekcjonistą. Mamy Msze św. oraz konferencje.

Częstochowska młodzież rozpoczęła rekolekcje uroczystą Mszą św., której przewodniczył ksiądz rekolekcjonista – Rafał Główczyński. Jak mówi ks. Rafał, celem rekolekcji było przygotowanie młodych na zbliżający się rok szkolny:

-Starałem się tą wiarę, która w nich jest na nowo rozpalić. Chciałem przygotować młodych ludzi na zbliżający się rok szkolny, a także uświadomić im jakich zachowań mogą spodziewać się ze strony rówieśników w szkole.

Ks. Michał Jędrzejski, asystent diecezjalny KSM Archidiecezji Częstochowskiej dodaje, że poprzez modlitwę, śmiech i rozmowę z Bożą pomocą można liczyć na obfite owoce rekolekcyjnego czasu:

-Ostatni weekend sierpnia chcemy przeżyć w skupieniu i modlitwie. Chcemy być oczywiście blisko Pana Jezusa i karmić się jego ciałem.

Jak wakacyjny wyjazd przeżyli młodzi i jakie są ich wrażenia? Oto odpowiedzi niektórych częstochowskich KSM-owiczów:

-Rekolekcje przeżyłam bardzo owocnie, myślę że dużo w sobie zmienię. Znalazłam tutaj umocnienie i odpowiedzi na różne pytania.
-Rekolekcje minęły min bardzo dobrze, spotkałem tu nowych przyjaciół, a także nauczyłem się bliżej rozmawiać z Panem Bogiem.
-Mi osobiście podobały się wszystkie kazania i konferencje, które głosił ksiądz rekolekcjonista.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oficjalnie istnieje od 10 października 1990 roku. Zostało powołane przez Konferencję Episkopatu Polski celem zaspakajania duchowych oraz społecznych potrzeb młodego pokolenia katolików. Patronami stowarzyszenia są bł. Karolina Kózkówna i św. Stanisław Kostka.

rekolekcje KSM

Skip to content