W Duszpasterstwie Akademickim Emaus w Częstochowie od poniedziałku (08.04) trwają rekolekcje wielkopostne, którym przewodniczy ks. Remigiusz Szauer. Są one skierowane do młodzieży akademickiej.

Te szczególne trzy dni skupienia odbywają się pod hasłem „Między potrzebą doznań a wiernością w codzienności”, o którym mówi ks. Remigiusz Szauer:

Żyjemy w takich czasach, że ta potrzeba doznań się maksymalizuje, a jednocześnie doznania niosą za sobą taki walor atrakcyjności i intensywności. Z drugiej strony są krótkofalowe i przemijają. Nie da się tak przeżyć życia. Szukamy jednak czegoś, co jest takim trwałym oparciem, chcemy spotykać ludzi, którzy będą wobec nas wierni, będą nas kochać, chcemy spotkać takich księży, którzy będą autentyczni i będą żyć tym, co głoszą — mówi ks. Remigiusz Szauer.

Liczba młodych ludzi uczestniczących w rekolekcjach oraz obraz świątyni wypełnionej nimi po brzegi świadczy o tym, że właśnie takich kapłanów spotkali na swojej drodze. Kapłanów, którzy są dla nich autentyczni.
Okres rekolekcji jest też czasem duchowych „porządków”, czasem zastanowienia się nad sobą i nad swoim życiem. O czym mówi ks. Remigiusz Szauer:

Rekolekcje jak rekolekcje — takie małe sprzątanie. Z jednej strony wyrzucamy to, co jest zbędne, a z drugiej strony możemy znaleźć coś, co w duchu codzienności straciliśmy. Wielki Post jest czasem na refleksje, tylko że trzeba chcieć. Słowo „rekolekcje” oznacza pozbierać się na nowo. Czasami to zbieranie duchowe może nas dużo kosztować, ale takie rzeczy osiąga się tylko wtedy kiedy się włoży w to jakiś wysiłek — podkreśla ks. Remigiusz Szauer:

Dzisiaj (10.04) ostatni, trzeci dzień rekolekcji wielkopostnych w Duszpasterstwie Akademickim Emaus. O godzinie 20.00 zostanie odprawiona Msza św., a po niej o 21.00 będzie głoszona nauka rekolekcyjna.

AK

 

10

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content