Fot. Radio Fiat

16 sierpnia na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego w Częstochowie odbył się pierwszy z kilku treningów naborowych do Rugby Club Częstochowa. Rekrutacja przewidziana była dla dziewcząt i chłopców z roczników 2005 -2008.

Trening składał się z najważniejszych elementów wykorzystywanych podczas gry w rugby. Jak mówi Michał Krzypkowski, trener Rugby Club Częstochowa, na młodzież czekały ćwiczenia fizyczne, sprawnościowe i rozciągające.

– Uczyliśmy jak podawać piłkę, pokazana była też nasza słynna szarża i wiele ważnych ćwiczeń. Chcieliśmy, aby uczestnicy poczuli na własnej skórze, jak ten sport wygląda. Dzisiaj był pierwszy trening, po następnym zapada decyzja czy dana osoba dostanie się do klubu. Rugby to sport młodzieżowy, w którym każdy ma szansę zaistnieć. Wzrost i masa ciała nie ma tu znaczenia.

Zróżnicowane ćwiczenia podczas treningu rugby gwarantują szybki wzrost formy, a praca w grupie motywuje do samorozwoju. Wystarczy tylko uwierzyć, że ciężką pracą można osiągnąć każdy cel.

Pierwszy trening naborowy do Rugby Club Częstochowa przewidziany był dla dziewcząt i chłopców, którzy startować mogli w dwóch kategoriach wiekowych: “młodzik” (roczniki 2008 i 2007) oraz “kadet” (roczniki 2006 i 2005). Kolejna rekrutacja odbędzie się we wrześniu, tym razem jednak w innej formie. Chętni będą mogli wziąć udział w treningu w każdą środę miesiąca.

ABK

Skip to content