Na Jasnej Górze odbywają się rekolekcje Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. W czasie rekolekcji, w sobotni poranek 2 października, przekazane zostały relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Prymas przez całe życie mocno związany był z „Polską Kaną”. Jego relikwie mają miejsce przy tronie ukochanej Matki.

Uroczysta Msza św. rozpoczęła się o godzinie 9:00. Tej przewodniczył ojciec Samuel Pacholski – przeor Jasnej Góry, który podkreślił:

-Dzisiaj przeżywamy ogromną radość. Podczas Mszy św. sprawowanej dla Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej zostaną przekazane relikwie bł. Stefana Wyszyńskiego. Prymas to wielka postać dla Jasnej Góry. W ciągu 33 lat swojej posługi spędził tutaj 600 dni, formował tu sumienia pielgrzymów w trudnych powojennych czasach. Cieszymy się, że te relikwie trafiły do nas i docelowo będziemy chcieli umieścić je blisko Matki Bożej, w kaplicy cudownego obrazu. Tak jak relikwie św. Jana Pawła II.

fot. Radio Fiat

Sacrum przekazane zostało podczas procesji wejścia do Eucharystii. To uczyniła Agnieszka Kołodyńska – odpowiedzialna generalna Instytutu Prymasa Wyszyńskiego. Tak podsumowała dzisiejsze wydarzenia na Jasnej Górze.

– Zostały przekazane relikwie pierwszego stopnia. Jasna Góra jest miejscem szczególnie umiłowanym przez księdza Prymasa. Cieszymy się, że dopełnione są wszystkie znaki, które Prymas nosił w sercu. Ten dzień to nie tylko pierwsza sobota miesiąca, ale to również miesiąc Maryjny, różańcowy. Pięknie się to złożyło.

Po przyjętym błogosławieństwie, wierni mogli przez chwilę adorować wystawione relikwie.

Skip to content