Wypożyczalnia Główna Biblioteki Publicznej w Częstochowie została czasowo zamknięta. Od 12 lipca do 31 sierpnia na terenie placówki trwać będzie remont.

Odnowienie wnętrza częstochowskiej biblioteki realizowane jest w ramach zadania Budżetu Obywatelskiego 2021. Więcej na ten temat mówi Sylwia Góra, specjalistka ds. promocji Biblioteki Publicznej w Częstochowie:

– Wymienione zostaną meble i podłoga. Z pewnością zrobi się wygodniej, ładniej i przyjemniej. Będzie można „kręcić” się pomiędzy regałami, ponieważ wróciliśmy już do wolnego dostępu. Z pewnością naszym czytelnikom i czytelniczkom będzie o wiele milej oraz bardziej komfortowo.

Przez cały okres robót budowlanych miłośnicy książek mogą korzystać ze zbiorów Czytelni Głównej, a także danych filii:

– Jeżeli jesteście Państwo w centrum to zapraszamy do oddziału dla dzieci i młodzieży. Znajdują się tam książki nie tylko dla młodszych, ale także dorosłych czytelników. Zapraszamy również do filii nr 9 przy ul. Nowowiejskiego 15.

Remont w Wypożyczalni Biblioteki Głównej planowo zakończy się 31 sierpnia.

Przypominamy też, że Czytelnia Główna otwarta jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00. Z powodów epidemicznych w pomieszczeniu przebywać może jednocześnie siedem osób, natomiast w czytelni czasopism – osiem osób. Na wizytę chętni muszą się więc umówić, dzwoniąc na numer (34) 360-61-13 lub (34) 360-61-11. Można wysłać również maila na adres: dib@biblioteka.czest.pl.

Skip to content