Remont Małżeński to cykl spotkań dla małżeństw pragnących poprawić swoje wspólne życie. Rekolekcje odbywały się w Duszpasterstwie Akademickim Emaus od piątku i zakończyły się w niedzielę Mszą św. o godz. 10. Warsztaty poprowadził Mieczysław Guzewicz, dr hab. teologii biblijnej i pastoralnej.

Pomysł remontu małżeńskiego w Częstochowie został zaczerpnięty z opolskiej inicjatywy, która już od wielu lat służy małżeństwom w tamtym mieście. Pierwsza konferencja rozpoczynająca rekolekcje miała miejsce w piątek o godz. 20:00. Po każdym wykładzie małżeństwa mogły uczestniczyć w Adoracji Najświętszego Sakramentu. W sobotę podczas adoracji była też możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

– To sam Pan Bóg jest twórcą idei małżeństwa, bo przecież to on stworzył mężczyznę i kobietę. I właśnie dlatego, że jest to dzieło Boga to moim zdaniem jest to najlepszy sposób na spędzenie życia na ziemi. To Bóg dał nam miłość i tym samym dał nam wszystko czego potrzebujemy, aby przeżyć szczęśliwie nasze życie w małżeństwie. Zanim zacząłem prowadzić takie rekolekcje przez wiele lat uczestniczyłem w takich spotkaniach jako słuchacz. Dziś nawet jako prowadzący bardzo wiele z takich spotkań wynoszę i cały czas się ubogacam – mówił Mieczysław Guzewicz, prowadzący rekolekcje.

Na poranne niedzielne spotkanie przyszły całe rodziny. Dla najmłodszych była zapewniona opieka i zabawa, za to rodzice mogli uczestniczyć w ostatniej konferencji, po której została odprawiona Msza św. Na zakończenie rekolekcji jeszcze wszyscy wspólnie udali się na kawę i ciastko.

Skip to content