Remont Urzędu Stanu Cywilnego

Fot. Radio Fiat

Rozstrzygnięto przetarg na remont Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Focha w Częstochowie. Prace rozpoczną się od zmiany kilkunastometrowych, metalowych słupów i będą realizowane od lipca do końca września.

Realizacja zadania możliwa jest dzięki przetargowi ogłoszonemu przez miasto w czerwcu bieżącego roku. Obejmie remont 24 słupów na elewacji budynku. Jak mówi Marcin Breczko z biura prasowego urzędu miasta, słupy zostaną oczyszczone i pomalowane, a renowację przejdzie także instalacja odgromowa.

– Z inicjatywą renowacji części Urzędu Stanu Cywilnego wyszli radni miasta. Słupy budynku są w nie najlepszym stanie, dlatego to właśnie one zostaną odnowione. Oczywiście do remontu nadaje się cały budynek, jednak nie ma na to obecnie środków. Inwestycja w USC warta jest ponad 190 tys. zł.

Urząd Stanu Cywilnego zaprojektował Włodzimierz Ściegienny. Częstochowski architekt stworzył również koncepcję budynku Miejskiej Galerii Sztuki, pierwszego pawilonu Rezerwatu Archeologicznego na Rakowie czy fontanny „Pani Kowalska” na skwerze Solidarności. Inwestycję odnowy części elewacji USC zrealizuje firma Malplast z Częstochowy. Nadzorem zajmie się częstochowska firma handlowo-usługowa Parcela-Fomerce.

ABK

Skip to content