Biblioteka Publiczna im. Władysława Biegańskiego organizuje drugi już koncert, który odbędzie się w podwórku głównej siedziby Biblioteki.

W czwartek, 11 sierpnia o godz. 19.00 rozpocznie się koncert „Retro w podwórku”, a zagrają Krzysztof Niedźwiecki, Przemek Pacan i Marcin Adamus. O szczegółach koncertu mówi Sylwia Góra, specjalista ds. promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Częstochowie:

– Będzie takie trio, będzie perkusja, będą gitary. Będą piosenki autorskie i takie trochę znane. Krzysiek zawsze zaskakuje i zdradzać za dużo nie chce. Na pewno za to gwarantujemy świetną zabawę, dobrą muzykę. Jest to też taka fajna okazja, ponieważ akurat 11 sierpnia wypada 105-lecie otwarcia Biblioteki przez naszego patrona. To też taka świetna okazja, aby o tym przypomnieć i poświętować.

Biblioteka kojarzy się przede wszystkim z czytaniem książek, a nie ze słuchaniem muzyki. – Mamy okazję zrobić coś więcej, może właśnie „coś” trochę nieoczywistego – mówi Sylwia Góra:

– To jest tak nieoczywiste miejsce, które my się staramy właśnie wykorzystać do takich eventów, które mniej z czytelnictwem się kojarzą. A przecież słowo, piosenka, tekst, bo takich muzyków wybieramy, dla których to jest ważne i z literaturą też wspólnego ma sporo. Dlatego próbujemy sobie trochę może innych odbiorców zaprosić, żeby poprzez koncert, czyli coś co jest może bardziej atrakcyjniejsze dla niektórych. Zaprosić ich do biblioteki i pokazać im inne inicjatywy, ale również po prostu miło spędzić czas.

„Retro w podwórku” jest drugim i ostatnim koncertem z cyklu wakacyjnych koncertów Biblioteki Publicznej im. Władysława Biegańskiego. Są już plany na przyszły rok, koncertów może być więcej. Ile? O tym zadecyduje budżet i… pogoda.

Skip to content