Muzeum Częstochowskie organizuje 24 lipca rodzinne warsztaty artystyczne „IMPROWIZACJA. Tematem przewodnim będzie twórczość Tomasza Sętowskiego.

Do wzięcia udziału w warsztatach zachęca Katarzyna Ociepa z Działu Edukacji i Wystaw Muzeum Częstochowskiego:

Zapraszam na artystyczne warsztaty rodzinne, które odbędą się w najbliższą sobotę 24 lipca pt. „IMPROWIZACJA”. Warsztaty są inspirowane twórczością Tomasza Sętowskiego. Dzieci zobaczą wystawę pt. „IMAGINARIUM” i zainspirują się dziełami artysty. Sami się przemienią w takiego artystę, będą mogli malować na podobraziach. Obrazy te będą ich twórczością, sami będą mogli się kreatywnie zabawić, ale oczywiście namawiam, by troszeczkę inspiracji od twórczości pana Tomasza Sętowskiego jednak zaczerpnąć.

Wystawa IMAGINARIUM / Muzeum Częstochowskie

Tomasz Sętowski jest artystą zajmującym się malarstwem surrealistycznym. Jego dzieła łatwo wymykają się z ram zwykłej wyobraźni. Można go porównywać do Zdzisława Beksińskiego, jednak obaj artyści prezentują raczej przeciwstawne nurty surrealizmu. Zdzisław Beksiński tworzył sztukę mroczną i depresyjną. Natomiast dziełami Tomasza Sętowskiego można się zachwycić i zafascynować.

Mural wg. projektu Tomasza Sętowskiego na kamienicy przy Placu Rady Europy | Fot. Facebook.com

Z pewnością Sętowski pobudza wyobraźnię do wykraczania poza utarte schematy. W sobotę będzie można zainspirować się jego twórczością i spróbować stworzyć własną. Katarzyna Ociepa wyjaśnia jak można się zapisać do udziału w warsztatach:

Warsztaty zaczynają się o godz. 12:00. Zapraszamy dzieci z rodzicami, bo są to warsztaty rodzinne. Oczywiście trzeba się wcześniej umówić. Ja zapraszam już teraz do tego, żeby się umawiać, bo ilość miejsc jest limitowana. Można się już umawiać.

Powtarzamy numer telefonu, pod który należy zgłosić chęć uczestnictwa w warsztatach: 504 757 502. Koszt udziału to 10 zł/os.. Ilość uczestników jest ograniczona.

Skip to content