Rodzinny festiwal gier planszowych

O tym, że gry planszowe to doby sposób na spędzenie wolnego czasu przekonali się uczestnicy Rodzinnego Festiwalu ZGRYWUS, który rozpoczął się w Hali Częstochowa 28 maja. W programie znalazły się nie tylko różnorodne tytuły gier, ale też pokazy i dobre jedzenie.

Pomysłodawcą wydarzenia jest Mateusz Nienartowicz, którego słuchacze Radia Fiat kojarzyć mogą również z gry w zespole „Ampera”:

– Organizacją wydarzeń związanych z grami planszowymi zajmuje się już od 2012 roku. Niestety przerwa spowodowana pandemią ograniczyła rozwój wielu wydarzeń. Teraz wracamy z nową jakością. Sięgamy po wystawców, strefę gastronomiczną. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zorganizować koleją edycję tego wydarzenia.

Pierwszego dnia festiwalu z darmowej wypożyczalni gier korzystali zarówno dorośli, jak i mniejsi miłośnicy „planszówek”. Wszyscy także zgodni byli co do tego, że takie wydarzenia warte są organizacji:

– Taka impreza łączy pokolenia. Przychodzą tu dziadkowie, rodzice i dzieci. Mogą się spotkać, porozmawiać i spędzić dobrze czas.

– Świetna inicjatywa. To miejsce, gdzie ludzie mogą się trochę poznać i porozmawiać o wspólnych zainteresowaniach.

Rodzinny Festiwal Gier Planszowych ZGRYWUS trwać będzie także 29 maja w godz. 10.00-18.00.

ABK

Skip to content