Fot. Radio Fiat

Od kilku dni na skrzyżowaniu ul. Zaciszańskiej, Matejki i Piastowskiej obowiązuje nowa organizacja ruchu. Modyfikacja w postaci ronda jest wynikiem problemów, jakie mieli przejeżdżający tam kierowcy.

Niebezpieczne sytuacje potęgował też fakt wzmożonego ruchu w tym miejscu. Wielokrotnie dochodziło tam do kolizji oraz wypadków (także ze skutkiem śmiertelnym).

– Tymczasowe oznakowanie poziome zostało wymalowane. Środek uzupełni „pinezka”, czyli nie wyznaczenie konstrukcyjne, ale wypełnienie, które pozwoli na sprawne pokonywanie tego skrzyżowania na zasadach ronda. Mamy nadzieję, że zmiana ta poprawi bezpieczeństwo i przepustowość tego skrzyżowania – mówił Maciej Hasik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie.

Ronda są z natury bezpieczniejszym rozwiązaniem niż tradycyjne skrzyżowania. O tym jednak, czy usytuowanie go w tym miejscu będzie miało realny sens, przekonamy się w najbliższym czasie. Liczymy na to, że malowanie (a nie budowanie) rond nie stanie się częstochowskim standardem. Chociaż niewątpliwie taka forma organizacji ruchu drogowego, jako znacznie tańsza, może być kusząca dla odpowiedzialnych za niego struktur miejskich. Oby nie, chociaż rondo wygląda jak malowane.

BNO

Skip to content