Rondo na Zawodziu zostanie ponownie zamknięte

Utrudnień w centrum miasta ciąg dalszy. Częstochowski Miejski Zarząd Dróg poinformował, że rondo na Zawodziu, będące skrzyżowaniem ulic Legionów i Żużlowej, które od dłuższego czasu znajduje się w gruntownej renowacji, zostanie ponownie zamknięte. Kierowcy będą musieli znowu skorzystać z objazdów, a korzystający z MPK przygotować się na znaczące zmiany w rozkładzie jazdy.


Zdaniem Macieja Hasika, rzecznika prasowego MZD, zamknięcie ronda, co niewątpliwie wiązać się będzie z kolejnymi utrudnieniami dla kierowców, jest konieczne. Pozytywną wiadomością ma być to, że rondo zostanie zamknięte tylko na najbliższy weekend, celem zakończenia prac nad wylewką nowej nawierzchni, wystarczająco wytrzymałej.


Przypomnieć należy, że utrudnienie w centrum związane z zamknięciem ronda jest kolejnym dodatkiem do długiej listy przeszkód, jakie codziennie napotykają kierowy, piesi czy rowerzyści. Samo skrzyżowanie ul. Legionów z Żużlową było już raz nieprzejezdne, od 11 czerwca do końca miesiąca, kiedy rozpoczynała się jego przebudowa. Miało to być wtedy jedyne zamknięcie, jednak według urzędników ukończenie budowy ronda turbinowego, które zastąpi stare rondo, wymaga raz jeszcze zamknięcia przejazdu. Zapytani częstochowianie mają na ten temat różne opinie, lecz większość z nich wypowiadała się pozytywnie nt. prowadzonych prac. Największym zaś przytykiem było tempo, z jakim prowadzony był remont. Według częstochowian jest ono zbyt wolne.

Według MZD zakończenie prac na rondzie zbliża się ku właściwemu końcowi. Na ten czas MPK postanowiło zmienić trasy kursów niektórych linii autobusowych, których dokładniejsza rozpiska znajduje się na stronie częstochowskiego MPK.


 

Skip to content