Rondo przy ul. Legionów będzie nieprzejezdne

Uwaga Roboty budowlane/fot. Radio Fiat

Uczestników ruchu drogowego czekają kolejne utrudnienia. 12 czerwca zamknięte zostaną wszystkie wloty na rondzie u zbiegu ulic Legionów i Żużlowej. Prace remontowe potrwają do końca czerwca.

Trudności w poruszaniu się po ul. Żużlowej wystąpiły już 8 czerwca. Przypomnijmy też, że nadal trwa remont ul. Złotej. Jak tłumaczy Maciej Hasik, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie – tymczasowe zamknięcie komunikacji na wybranym obszarze związane jest z realizacją szeregu inwestycji drogowych w tej części miasta:

– Sugerowane objazdy dla ruchu lokalnego na Zawodziu pozwalające ominąć zamknięcie biegną ulicami: Marysia, Idzikowskiego i Orlik – Ruckemana. Dla ruchu kierującego się do terenów inwestycyjnych ulicą Legionów, zamknięcie jej przejazdu przez rondo najlepiej omijać al. Pokoju i ul. Odlewników oraz innymi, alternatywnymi relacjami w obrębie terenów pohutniczych. Za utrudnienia przepraszamy.

Rondo u zbiegu ulic Legionów i Żużlowej stanowi kluczowy element w komunikacji z okolicznymi przedsiębiorstwami. Tymczasowe zamknięcie ronda spowoduje więc utrudnienia nie tylko w dostępie do miejsc pracy, ale również na umówione egzaminy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Jak wskazuje kierownik Wydziału Realizacji Egzaminów Państwowych na Prawo Jazdy Grzegorz Nowak – informacja o zmianie organizacji ruchu była sporym zaskoczeniem:

– Mamy tutaj strefę przemysłową, więc utrudnienia dotkną naprawdę wielu osób. Egzaminy na prawo jazdy będą odbywać się zgodnie z przepisami, które regulują kwestię przeprowadzania egzaminów państwowych. Natomiast wystąpią z pewnością duże utrudnienia w realizacji egzaminów praktycznych na wszystkie kategorie prawa jazdy. Przepisy wymagają wykonanie wszystkich zadań egzaminacyjnych, przewidzianych przepisami prawa. Zadania w ruchu drogowym należy realizować w infrastrukturze, która spełnia określone wymogi. W związku z zamknięciem ronda jedyną drogą dojazdową do tej części miasta, gdzie możliwe będzie realizowanie programu egzaminacyjnego to objazd ul. Odlewników, Szpitalną i Aleją Pokoju. Spodziewamy się wielu utrudnień, szczególnie na ul. Odlewników.

Utrudnienia dotyczyć będą również osoby poruszające się komunikacją miejską. Wszystkie wloty na rondzie u zbiegu ulic Legionów i Żużlowej zamknięte zostaną 12 czerwca o godz. 5.00.

ABK

Skip to content