Gmina Mstów, granicząca z Częstochową jest najdalej na północ wysuniętą częścią Jury – Krakowsko – Częstochowskiej. Tereny urokliwej gminy od wielu lat przyciągają tysiące miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu, poczynając od turystów pieszych, pielgrzymów, kajakarzy czy wspinaczy skałkowych. Niezwykle dobrą wiadomość mamy dla pasjonatów jazdy na rowerze. W środę 11 lipca oddano oficjalnie do użytku trasę rowerową łączącą gminę Mstów z Częstochową. – Dla nas jest to historyczna chwila gdyż jest to pierwsza ścieżka w gminie Mstów. Mamy wiele dróg, które spełniają funkcje dróg rowerowych, ale nie są to typowe ścieżki pieszo – rowerowe, więc finalizacja tego przedsięwzięcia bardzo cieszy – mówi  wójt gminy Mstów Tomasz Gęsiarz.

Nowo powstała trasa rowerowa przebiega obok sanktuarium Św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce, gdzie w każdą niedzielę odprawiane są Msze Św. o godz. 10.00 i 16.00. Przeprośna Górka pod Częstochową dla wielu jest ostatnim etapem pielgrzymowania i pierwszym miejscem, z którego można dostrzec cel wędrówki – Jasną Górę. Dzięki nowej ścieżce dotarcie do sankutarium będzie łatwiejsze –  mówi ks. Józef Zderkiewicz.

Ścieżka ma łączną długość około 2 km. Jej całościowy koszt to kilkaset tys. złotych.

PNP

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content