Nowy rok szkolny w Mickiewiczu

DSCF4902

Wrzesień to czas powrotu w szkolne mury. Naukę rozpoczynają uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, a nowy rozdział pisze młodzież, która w tym roku zaczyna naukę w pierwszej klasie.

W V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza zebrało się ponad 180 pierwszoklasistów.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego poprzedziła inauguracyjna msza święta w Bazylice Archikatedry pw. Świętej Rodziny. Tuż po niej tegoroczni pierwszoklasiści udali się na salę gimnastyczną, gdzie dyrektor szkoły, Andrzej Rydz, wygłosił powitalną przemowę. Przyszłych maturzystów wsparł też dobrym słowem przed ich trzyletnią, licealną drogą.

Dyrektor przyznał, że największym postrachem wśród młodzieży pozostaje matematyka: – Matematyka jest królową nauk. Powtarzam, że nie trzeba się jej bać, a chcieć ją poznać i się jej nauczyć. Wszystko zależy nie tylko od kadry nauczycielskiej, ale przede wszystkim od chęci i otwartości uczniów. Bez względu na to, w jakim kierunku później pójdą, czy to będą przedmioty ścisłe czy humanistyka, matematyka jest w życiu przydatna.

Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszą się zajęcia dziennikarskie prowadzone w liceum. Wśród sześciu klas pierwszych dwie będą miały rozszerzone warsztaty edytorskie i redaktorskie: – Warsztaty dziennikarskie mają w naszym liceum powodzenie i cieszę się, że z taką chęcią nasza młodzież chce na nie uczęszczać – skomentował dyrektor.

Dyrektor liceum podkreśla, że absolwenci mieszkają dziś w różnych miastach i zajmują się różnymi profesjami, ale z dumą myśli o każdym, kto wyniósł ze szkoły coś dla siebie.

Jak podaje Urząd Miasta, 1 września, w Częstochowie rozpoczęło naukę ponad 28 tysięcy uczniów.

S.Wziątek