Rozpoczęło się głosowanie w jasnogórskim konkursie choinkowym

We wtorek 21 grudnia oficjalnie rozpoczął się jasnogórski konkurs choinkowy. Uczniowie z czterdziestu szkół Częstochowy i regionu przystąpili do ubierania świerków, podarowanych przez Lasy Państwowe. Na najpiękniej ubrane choinki głosować będzie można do końca grudnia.

Wśród opiekunów konkursu znaleźli się m.in. kustosz Jasnej Góry o. Waldemar Pastusiak, dyrektor Radia Jasna Góra o. Andrzej Grad, dyrektor częstochowskiej delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty Alicja Janowska oraz nadleśniczy Adam Chudzik z Koszęcina. Otwarcia XIV edycji konkursu dokonała Izabela Tyras, dyrektor Biura Prasowego Jasnej Góry i organizatorka konkursu:

Witam Was wszystkich, witam Państwa bardzo bardzo serdecznie. Pozdrawiamy z jasnogórskiego wieczernika, gdzie już po raz czternasty inaugurujemy kolejny i chyba najważniejszy etap konkursu na wieczernikową choinkę. To naprawdę wielka radość, zwłaszcza po ubiegłorocznym konkursie, który odbywał się w mocno ograniczonym zakresie.

W tym roku uczestniczyły zespoły nie tylko z Częstochowy i najbliższych okolic, ale także była m.in. reprezentacja z Węglowic w pow. lublinieckim oraz z Radzionkowa w pow. tarnogórskim. Rywalizacja polega na przystrojeniu wylosowanych wcześniej choinek własnoręcznie przygotowanymi ozdobami. Następnie pielgrzymi przybywający na Jasną Górę będą mogli oddawać głosy na najpiękniej – ich zdaniem – ozdobione drzewko. O. Samuel Pacholski, przeor klasztoru jasnogórskiego wyraził radość z odbywającego się konkursu:

Kochane dzieci, drodzy Państwo, bardzo się cieszę, że mogę z Wami być podczas XIV edycji tego pięknego choinkowego konkursu. Czy się jest przeorem, czy się jest kustoszem, czy dzieckiem mającym 7 albo 5 lat, wszyscy czekamy chyba tak samo intensywnie i z utęsknieniem na święta Bożego Narodzenia, bo to są najpiękniejsze święta w naszym kalendarzu.

Na choinki można głosować w dwojaki sposób. W wieczerniku przy każdej choince będzie ustawiona urna, do której będzie można wrzucać specjalne karteczki. Pielgrzymi będą mogli po obejrzeniu wszystkich choinek zagłosować na tą najpiękniejszą. Druga możliwość głosowania będzie udostępniona na stronie internetowej Radia Jasna Góra, o czym więcej opowiedział uczestnikom o. Andrzej Grad:

Na stronie Radia Jasna Góra, w specjalnej zakładce będą pokazane wszystkie Wasze drzewka i każdy odwiedzający tę stronę też będzie mógł oddać swój głos. Będzie to jakby dodatkowy plebiscyt z dodatkową nagrodą.

Swoje głosy będzie można oddawać od 25 do 30 grudnia w wieczerniku oraz do 3 stycznia w plebiscycie internetowym Radia Jasna Góra. Następnie po zliczeniu głosów zostaną wyłonieni zwycięzcy.

Skip to content