Rozpoczynają się XV Częstochowskie Dni Rodziny

W czwartek, 25 maja, rozpoczęto obchody XV Częstochowskich Dni Rodziny. Uroczystość zorganizowana została w Sali Sesyjnej, w gmachu Urzędu Miasta. Spotkanie zgromadziło wielu gości, m.in. działaczy społecznych, urzędników jak i rodziny z dziećmi. Przez cały okres od 26 maja do 23 czerwca rodzice wraz z dziećmi, będą mogli wziąć udział w licznych inicjatywach oraz konkursach.

Dokładniejszych informacji nt. obchodów Dni Rodziny, a także o planowanych na tę okazję wydarzeń mówi Agnieszka Grabińska, naczelniczka Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy: – Jest to cykl bardzo wielu inicjatyw oraz atrakcji, rozlokowanych na terenie całej Częstochowy. Będą to spotkania, rozmowy, warsztaty. Rodzice wraz ze swoimi dziećmi będą mieli niemalże miesiąc na uczestnictwo w tych zabawach, o których więcej na stronie inernetowej Urzędu Miasta.

Zdaniem Sławomira Stępnika, kierownika Wydziału Referatu Wsparcia Rodziny w Wydziale Polityki Społecznej, a także jednego z organizatorów akcji, wspieranie rodziny jest obowiązkiem wszystkich mieszkańców: – Rodzina to podstawowa komórka społeczna i powinniśmy o nią dbać. Silna rodzina jest potrzeba każdemu społeczeństwu, stąd nasze działania, mające na celu jej wzmocnienie.

Jak zapewniają organizatorzy, na uczestników Dni będą czekać liczne atrakcje, w których tworzenie włączyło się wiele miejskich oraz prywatnych instytucji. Katarzyna Kaczmarzyk, przewodnicząca częstochowskiego zarządu Związku Dużych Rodzin Trzy Plus, uczestniczy w spotkaniach już kilka lat z kolei: – Byłam z moimi dziećmi już kilka razy na tych obchodach, które są dla najmłodszych bardzo atrakcyjne. Dzieci się bawią, poznają nowych znajomych, uczą się i poznają świat.

O swoich doświadczeniach opowiada jedna z mam, która chętnie uczestniczy w inicjatywie: – Jest to fenomenalna inicjatywa, ponieważ większość matek po urodzeniu dziecka zaszywa się w swoich domach, ewentualnie wychodzą jedynie na place zabaw. Takie akcje pozwalają rodzicom spotkać się ze sobą, wymienić doświadczeniami, poznać swoje dzieci ze sobą.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Harmonogram oraz regulamin imprez znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Rozpoczynają się XV Częstochowskie Dni Rodziny

Skip to content