ciaza-720x540

W Miejskim Szpitalu Zespolonym przy ul. Mirowskiej ruszyła kolejna edycja Szkoły Rodzenia. Skierowana jest do kobiet ciężarnych między 21 a 26 tygodniem ciąży, które mieszkają w Częstochowie. Kurs obejmuje 10 spotkań 2 godzinnych.

– Celem Szkoły Rodzenia jest przygotowanie kobiety ciężarnej i osoby towarzyszącej jej do bezpiecznego odbycia ciąży, bezpiecznego i aktywnego porodu z wykorzystaniem naturalnych metod łagodzenia bólu porodowego oraz połogu, karmienia naturalnego piersią oraz opieki nad noworodkiem. Stąd w programie szkoły rodzenia spotkania z położną, fizjoterapeutą czy dietetykiem – wylicza Wojciech Konieczny, dyrektor miejskiego szpitala w Częstochowie.

Skorzystanie ze Szkoły Rodzenia w Częstochowie nie obliguje przyszłej mamy do porodu w naszym mieście, są to dwa niezależne działania. Jednak dyrekcja Miejskiego Szpitala Zespolonego nie kryje zadowolenia z faktu, że pacjentki wybierają po Szkole Rodzenia znane sobie miejsce do przyjścia na świat swoich pociech.

Zapisy do Szkoły Rodzenia odbywają się pod numerem telefonu 34 370 24 39 codziennie od 10 do 14. Zajęcia odbywają się w Zakładzie Rehabilitacji przy ul. Mickiewicza 12 i są całkowicie bezpłatne.

Skip to content