Fot. Radio Fiat

Przed Sądem Okręgowym w Częstochowie rozpoczął się proces 31-letniej Anety M., która w styczniu 2020 roku śmiertelnie ugodziła nożem swojego partnera. Kobieta nie przyznaje się do winy.

Przypomnijmy, w styczniu zeszłego roku między 31-letnią Aneta M., a jej mężem Pawłem M. doszło do awantury, w trakcie której Paweł M. szarpał swoją żonę i znieważał wulgarnymi słowami. W trakcie szamotaniny Aneta M. zadała mężowi dwa ciosy nożem w okolicę uda, w wyniku czego Paweł M. upadł na podłogę. Tuż po północy 19 stycznia oskarżona zawiadomiła o zdarzeniu pogotowie ratunkowe, którego pracownicy stwierdzili zgon Pawła M. Więcej o sprawie mówi prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie:

W wyniku zarządzonej przez prokuratora sekcji zwłok stwierdzono, że przyczyną zgonu pokrzywdzonego była rana kłuta tętnicy udowej, skutkująca masywnym krwotokiem. Przesłuchana przez prokuratora Aneta M. przyznała się do zbrodni zabójstwa i złożyła obszerne wyjaśnienia. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Częstochowie zastosował wobec podejrzanej tymczasowe aresztowanie. Na podstawie opinii biegłych lekarzy psychiatrów stwierdzono, że oskarżona w chwili popełnienia zarzucanego jej czynu nie miała zniesionej zdolności rozumienia znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem, czyli była w pełni poczytalna. Wykluczono również, że znajdowała się z stanie silnego wzburzenia usprawiedliwionego okolicznościami.

Pierwszy termin rozprawy wyznaczony był na październik 2020 roku. Wtedy oskarżona złożyła wyjaśnienia, a sąd rozpoczął postępowanie dowodowe. Drugi termin, zaplanowany na grudzień minionego roku, został odwołany z powodu choroby sędziego. Trzeci termin rozprawy wyznaczono na 4 lutego 2021 roku, sąd będzie kontynuował postępowanie dowodowe i przesłuchiwał świadków.

KP

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content