Ruszył nabór wniosków do II modułu „Aktywny samorząd”

23 września rozpoczął się nabór wniosków dotyczących II Modułu programu „Aktywny samorząd”. Program skierowany jest do osób z niepełnosprawnością.

Pozwala on uzyskać dofinansowania ze środków PFRON, które ma stanowić pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. O szczegółach mówi rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Olga Dargiel:

W ramach tego modułu można składać wnioski po raz pierwszy w formie elektronicznej za pomocą specjalnej platformy SOW znajdującej się na stronie PFRON. Te wnioski złożone drogą elektroniczną są premiowane – można uzyskać nawet do 800 zł dofinansowania więcej.

Dofinansowanie obejmuje koszty edukacji w szkole policealnej, kolegium lub w szkole wyższej. Kto może się ubiegać o pomoc?

O dofinansowanie mogą się ubiegać osoby z niepełnosprawnościami. Chodzi tutaj o orzeczenie w stopniu znacznym, bądź umiarkowanym. Mówimy tutaj zarówno o studiach wyższych, jak i kolegiach, szkołach policealnych, a także jest możliwość uzyskania dofinansowania w ramach doktoratu – informuje rzecznik.

Wnioski mogą być składane także w formie papierowej, w siedzibie Sekcji Pomocy Osobom z Niepełnosprawnością przy al. Niepodległości 20/22 w pokoju nr 18. Wnioski można składać do 10 października br.

KF

foto źródło: MOPS

Skip to content