fot. Radio Fiat

Przed częstochowskim sądem rozpoczął się proces przeciwko 48-letniemu Dariuszowi P. Założyciel i trener Klubu Sportów Walki Start Częstochowa oskarżony jest o popełnienie przestępstw o podłożu seksualnym wobec siedmiu chłopców, będących jego podopiecznymi.

Proces ruszył w czwartek, 28 maja. Jak mówi rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie, sędzia Dominik Bogacz, termin kolejnej rozprawy wyznaczono z góry na 9 czerwca bieżącego roku.

– Przed Sądem Rejonowym w Częstochowie rozpoczął się proces Dariusza P., któremu zarzucono popełnienie szeregu przestępstw, dotyczących wykorzystania seksualnego małoletnich w wieku od 15. do 18. lat – mówi sędzia Bogacz. – Oskarżonemu przedstawiono łącznie 12 zarzutów. W sprawie bierze udział 7 pokrzywdzonych. Na wniosek obu stron sędzia wyłączył jawność procesu z uwagi na ważny interes prywatny pokrzywdzonych.

Oskarżonemu postawiono dwa szczególnie poważne zarzuty. Ich treść przypomina prokurator Piotr Wróblewski z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

– Pierwszy zarzut dotyczy doprowadzenia za pomocą podstępu, a także nadużycia stosunku zależności do innej czynności seksualnej oraz obcowania płciowego z osobą 16-letnią, z kolei drugi tych samych czynności z osobą 15-letnią. Podejrzany złożył wyjaśnienia, ale nie przyznał się do stawianych mu zarzutów – relacjonuje Wróblewski.

Przypomnijmy, że sprawa ujrzała światło dzienne na początku listopada. Jeden z chłopców w sobotę, 2 listopada, wrócił z treningu i powiedział, że trener go molestował. Okazało się, że nie tylko jego. Dzień później rodzice 15-latka i 16-latka złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. 6 listopada Dariusz P. został aresztowany i wciąż przebywa w więzieniu. Grozi mu do 12 lat za kratkami.

MSI

Skip to content