Ruszyła coroczna akcja „Hiena”

fot. sm.czestochowa.pl

W czwartek 29 października znów się rozpoczęła Corocznie prowadzona przez strażników miejskich akcja „Hiena”. Działania w wykonywane w jej ramach mają zapobiec kradzieżom na terenie cmentarzy.

Strażnicy miejscy w tym okresie prowadzą wzmożone kontrole na cmentarzach. Więcej patroli można spotkać w godzinach wieczornych i nocnych:

Zbliża się 1 listopada czyli dzień Wszystkich Świętych, który w tym roku przypadnie w niedzielę. Straż Miejska ze zwiększoną częstotliwością zaczyna patrolować okolice częstochowskich nekropolii w ramach akcji „Znicz”, a z czwartku na piątek rozpocznie akcję „Hiena”. Funkcjonariusze zadbają o zachowanie spokoju i porządku publicznego przy cmentarzach, gdyż w czasie święta dochodzi do częstszych niż zwykle kradzieży i wykroczeń. W tych dniach niestety uaktywniają się osoby kradnące wiązanki i cenne znicze. Dlatego w ramach działań „Hiena” strażnicy miejscy będą prowadzić wzmożone kontrole, szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych aż do poniedziałku 2 listopada do godz. 22 – mówił rzecznik częstochowskiej Straży Miejskiej, Artur Kucharski.

Dodatkowo Straż Miejska rozpoczęła jednocześnie akcję „Znicz”, podczas której strażnicy będą współpracować z policjantami z drogówki:

Podczas akcji „Znicz” strażnicy miejscy będą współpracować z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie oraz funkcjonariuszami z częstochowskich komisariatów. Wspólne patrole odbywać się będą w okolicach częstochowskich nekropolii, a także w innych rejonach miasta.

Dodatkowo Straż Miejska przypomina o tymczasowej reorganizacji ruchu w rejonie cmentarzy:

Straż Miejska przypomina też o tymczasowej reorganizacji ruchu, która zostanie wprowadzona w okolicach cmentarzy. Całe ulice, albo wybrane odcinki ulic będą wyłączone z ruchu dla pojazdów i zamienione w trakty dla pieszych. Dlatego trzeba zwracać szczególną uwagę na tymczasowe oznakowanie i bezwzględnie się do niego stosować.

Rzecznik Straży Miejskiej w Częstochowie przypomina również, że z uwagi na obostrzenia związane z koronawirusem oraz tego, że cały kraj znajduje się w „czerwonej strefie”, w miejscach publicznych należy zasłaniać usta i nos maseczką lub przyłbicą oraz zachować dystans społeczny.

KP

Skip to content