Ruszyła kolejna edycja akcji Honorowy Dawca Energii Fortum

Mieszkańcy Częstochowy po raz kolejny mogą przyłączyć się do akcji charytatywnej Honorowy Dawca Energii Fortum. Inicjatywa ma na celu promocję zdrowego trybu życia oraz pomoc potrzebującym poprzez aktywności fizyczne, takie jak bieganie, jazda na rowerze czy nordic walking. Udział w akcji jest bezpłatny i wymaga jedynie ściągnięcia  na telefon prostej aplikacji. Liczniki projektu Honorowy Dawca Energii Fortum ruszyły 22 kwietnia 2017 roku. Darmowa aplikacja mobilna zlicza kilometry przemierzone przez wszystkich użytkowników podczas ich aktywności. Następnie kilometry są przeliczane na energię, której ilość przełoży się na realną pomoc finansową dla lokalnych organizacji.

– Akcja funkcjonuje już ładnych kilka lat, dłużej niż ja pracuję w Fortum. Sprawdza się doskonale i widzę, że mieszkańcy chętnie się w nią angażują, co jeszcze bardziej nas cieszy podczas organizowania kolejnych edycji przedsięwzięcia – mówi Andrzej Starzyński, kierownik elektrociepłowni Fortum w Częstochowie.

W tym roku beneficjentem akcji w Częstochowie jest fundacja „Adullam”, wspomagająca osoby znajdujące się w kryzysie. W poprzedniej edycji programu mieszkańcy wszystkich miast przebyli łącznie ponad 720 tysięcy kilometrów i wytworzyli dzięki temu ponad 36 megawatogodzin pozytywnej energii. Częstochowianie aktywnie włączyli się do akcji i w jej trakcie pokonali ponad 146 tysięcy kilometrów, co zapewniło im trzecie miejsce w ostatecznej klasyfikacji miast. – Częstochowie udało się dwa razy zająć pierwsze miejsce, warto więc i w tym roku przyłączyć się do akcji i pokazać, że Częstochowa się nie chowa. Będziemy robić wszystko, żeby wskoczyć na podium – zauważa Włodzimierz Tutaj, rzecznik miasta. 

Aplikacja Honorowy Dawca Energii Fortum przeznaczona jest na urządzenia mobilne wyposażone w system iOS lub Android. Jej użytkownicy mają dostęp do informacji o aktualnej pozycji, prędkości i czasie aktywności fizycznej, przebytym dystansie oraz ilości wytworzonej energii. Aplikacja posiada również opcję udostępniania osiągniętych wyników na portalu społecznościowym Facebook, a także możliwość synchronizacji z popularnymi programami, służącymi do mierzenia aktywności fizycznej. Bieżące informacje na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej www.honorowydawcaenergii.fortum.pl oraz na Facebooku.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content