Ruszyła kolejna edycja akcji Misjonarz na Post

Już niedługo ruszy kolejna edycja akcji „Misjonarz na Post”, w ramach której każdy wierny może wesprzeć duchowo polskich misjonarzy pełniących posługę na całym świecie.

Jest to akcja ogólnopolska, do której włączają się chrześcijanie, którzy chcą w sposób duchowy wspierać misjonarzy. To wspólna inicjatywa zarówno polskich środowisk misyjnych, jak i katolickich czasopism. Akcja ta polega na tym, że przez okres Wielkiego Postu wspieramy duchowo misjonarzy. Dokładniej przez post, modlitwę czy ofiarowanie naszych cierpień” – tłumaczy ojciec Marcin Wrzos, Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej.

Obecnie poza granicami naszego kraju służy 1903 misjonarzy. Chociaż jest to mniejsza liczba niż w latach poprzednich, modlitwa oraz duchowe wsparcie są obecnie szczególnie potrzebne. Wszystko przez to, że ilość pracy i obowiązków nie zmniejszyła się wraz ze spadkiem liczby duchownych.

Wszyscy jesteśmy uczniami Chrystusa, a co za tym idzie jego misjonarzami. Więc zawsze i wszędzie powinniśmy głosić jego nauki i postawy. Dzielić się dobrą nowiną z innymi. Szczególnie w okresie Wielkiego Postu. Zachęcam, bądźmy misjonarzami w tym Wielkim Poście, zawsze i wszędzie. A tym, którzy są poza granicami, ofiarujmy modlitwę i wsparcie duchowe” – przekonuje dlaczego warto wspierać misjonarzy bp Jerzy Mazur SVD, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Poza ewangelizacją misjonarze zajmują się również pomocą na rzecz poprawy warunków materialnych lokalnej społeczności.

Kiedy jest się na misjach to słyszy się nieraz, że pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze. W momentach szczególnie trudnych, kiedy np. idzie się przez dżunglę czy sawannę jest po prostu, tak po ludzku bardzo trudno. Właśnie wtedy ta świadomość, że ktoś się za nas modli i życzy nam dobrze jest kapitalna i naprawdę bardzo owocnie pomaga w przezwyciężeniu przeciwności. Dlatego zachęcam wszystkich Państwa do włączenia się do tej akcji” – zaprasza o. Marcin Wrzos.

Ponownie inicjatywę swoim honorowym patronatem objął abp Stanisław Gądecki, wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy. Akcja będzie trwać od 26 lutego do 8 kwietnia.

Więcej informacji na stronie internetowej „Misjonarz na Post”.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content