Konferencja prasowa Premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego/źródło fot. facebook/kancelaria.premiera

Od poniedziałku 4 maja kolejne łagodzenia obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Poinformowali o tym Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej.
Od 4 maja mają zostać otwarte hotele i inne miejsca noclegowe, jednostki kultury (takie jak muzea), a także galerie handlowe z zachowaniem limitu 1 osoba na 15 m2 powierzchni sklepu. Umożliwione zostanie również korzystanie z rehabilitacji.
Od 6 maja rząd zezwala na otwarcie żłobków i przedszkoli, jednak ostateczna decyzja ma należeć do organu założycielskiego. Nadal utrzymany zostanie zasiłek opiekuńczy dla tych rodziców, których dzieci nie będą mogły z różnych przyczyn korzystać z opieki w żłobkach czy przedszkolach.
Kolejne decyzje odnośnie odmrażania gospodarki i życia społecznego mają być podejmowane w cyklu dwutygodniowym z zastrzeżeniem, że będzie miał na to wpływ stan bezpieczeństwa epidemicznego w kraju.
Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski zaapelowali o dalszą rozwagę i odpowiedzialność w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego własnego i innych osób.

ZD

Skip to content