Schronisko dla zwierząt otrzyma nowy samochód

Dzisiaj na Placu Biegańskiego odbyła się prezentacja nowego specjalistycznego samochodu do przewożenia zwierząt. Pojazd zakupiony przez Częstochowski Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wspomoże pracowników miejskiego schroniska w ich pracy na rzecz porzuconych zwierząt.

Towarzystwo z 1% zakupiło samochód, który będzie przede wszystkim wspierał nasze schronisko. Lecz nie tylko ono, gdyż również my będziemy z niego korzystać w czasie naszych interwencji. Drugi samochód jest już bardzo wysłużony, dlatego tym zakupem chcemy wspomóc gminę Częstochowa, by problem bezdomnych zwierząt mógł być sprawniej rozwiązany” – mówi Andrzej Stolarczyk prezes Częstochowskiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Samochód został specjalnie przygotowany do bezpiecznego i komfortowego przewożenia bezdomnych zwierząt. Jest to szczególnie ważne, by nie krzywdzić bardziej zwierząt i tak już skrzywdzonych.

Jeżeli chodzi o Częstochowę to sporo jest takich przypadków, ale na szczęście tylko 20% ze zgłoszeń okazują się prawdą. Stąd wniosek, że nasze miasto bardzo dobrze wypada na tle innych metropolii w Polsce. Nie mamy też żądnych drastycznych przypadków np. bicia czy maltretowania zwierząt” – tłumaczy Małgorzata Tomżyńska inspektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami:

Transport samotnych zwierząt to jedynie pierwszy etap, którego zwieńczeniem powinna być adopcja pupili.

Zdajemy sobie sprawę, że wyłapanie zwierząt domowych takich jak pies czy kot powoduje u nich ogromny stres. I choćbyśmy mieli najwspanialsze schronisko na świecie, nadal będzie ono de facto więzieniem. Chcemy, żeby jak najkrócej zwierzęta przebywały w schronisku, dlatego prowadzimy akcje w mediach i internecie, aby ludzie coraz częściej adoptowali  bezdomne pupile” – apeluje Andrzej Stolarczyk.

Zarówno wolontariusze jak i pracownicy schroniska pozytywnie patrzą na zakup, który wesprze ich w niesieniu pomocy wszystkim potrzebującym zwierzętom.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content