Senioralia dla seniorów, podobnie jak juwenalia dla studentów, są okazją do wspólnej zabawy, tańca, ćwiczeń oraz aktywnego spędzania czasu w gronie znajomych. Już po raz trzeci w Częstochowie trwają przygotowania do obchodów w ramach Europejskiego Dnia Seniora.

W tym roku dzień ten będzie obchodzony w niedzielę, 20 października, jednak częstochowska impreza zorganizowana będzie już 10 i 11 października.

– Stowarzyszenie od kilku lat prowadzi program „Pogodna jesień – starzej się zdrowiej”. Są to bezpłatne zajęcia dla seniorów z naszego miasta, które cieszą się coraz większą popularnością. Stąd wziął się pomysł, żeby wprowadzić to w Senioralia. Postanowiliśmy współorganizować dzień inauguracyjny, pokazując przykładowe zajęcia wykwalifikowanych instruktorów. Przeprowadzimy także targi i stoiska związane z aktywnością i zdrowiem fizycznym dla seniorów – opowiadał Mateusz Wierzbicki, prezes stowarzyszenia Sportowa Częstochowa.

Drugi dzień imprezy będzie stał pod znakiem koncertów. O godz. 18.00, wystąpi Teatr im. A. Mickiewicza z widowiskiem muzycznym „Zaczarowany koń”. Główną gwiazdą wieczoru będzie z kolei Halina Kunicka, wokalistka, która już na trwałe zapisała się w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Jej występ przewidziany będzie na godzinę 20:00.

BNO
Fot.: UM Częstochowy

Skip to content