W piątkowe południe (28 czerwca) w ogrodzie Częstochowskiego Centrum Aktywności Seniora seniorzy zainaugurowali sezon letni.

Nad centrum pieczę sprawuje Stowarzyszenie Częstochowskich Amazonek, które angażuje się w rozmaite inicjatywy uatrakcyjniające czas wolny seniorów naszego miasta.

To jest taka spóźniona troszkę Noc Świętojańska, na której myślę, że seniorzy będą się bawić do późnego wieczora. Najważniejsze jest to, że mamy takie miejsce, gdzie możemy realizować wiele rzeczy i pomagać seniorom – mówi prezes stowarzyszenia, Elżbieta Markowska.

W programie dzisiejszej imprezy znalazły się występy artystyczne. Jednym z nich był taniec przygotowany przez zespół „Pszczółki”.

W tym roku mamy takie założenie, że przedstawiamy program cygański, tzn. “na cygańską nutę”. Myślę, że seniorom program się podoba, bo my sami prezentujemy się z radością – mówi opiekunka zespołu z Fundacji Twój Rozwój.

Na uczestników czekał także poczęstunek oraz konkurs na najpiękniejszy wianek. Podczas pikniku nie zabrakło także zabawy tanecznej.

KF