Ich cena codziennie maleje, a kolejne stoiska pojawiają się w centrum miasta i przy głównych drogach. Sezon na truskawki, bo o nich mowa, można uznać za rozpoczęty.

Truskawka to nie tylko dobry smak, ale również wartości odżywcze. Także dla tych dbających o linię. O tym jakie znaczenie dla ludzkiego organizmu ma truskawka mówi Monika Przystalska, dietetyk z Częstochowy:

Witamina C, witamina PP pomagają w natlenowaniu śródbłonka, cała gospodarka tlenowa zyskuje. W truskawkach jest również wapń, fosfor, magnez, który utrzymuje odpowiednie PH; są jeszcze takie związki jak fitoncydy – one rzadko występują, np. w czosnku, cebuli i właśnie w truskawce. Truskawki działają bakteriobójczo, zawierają kwas elagowy, który działa przeciwnowotworowo – mówi Monika Przystalska.

Wartość energetyczna 100 gram truskawek wynosi 33 kalorie.

PK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content