„Siły, odwagi i wytrwałości…” – spotkanie opłatkowe w CS PSP

W czwartek, 22 grudnia w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe. Strażacy, kadeci, przedstawiciele władz samorządowych wraz z bp. Andrzejem Przybylskim zasiedli przy wigilijnym stole.

W tym wyjątkowym czasie, którym jest Adwent organizowanych jest wiele spotkań, które mają na celu zjednoczenie. – To szczególnie ważny zawód…- mówił o strażakach bp Andrzej Przybylski:

To szczególne środowisko kadetów, którzy przygotowują się do służby pomocy ludziom. Dziś nie służą już tylko przy pożarach, ale ogólnie ratują życie. To grupa ludzi, która doskonali się dla innych. W tym środowisku to Boże Narodzenie jest szczególnym doświadczeniem, bo wiedzą ile zależy od Boga.

Czego w okresie świąt Bożego Narodzenia powinniśmy życzyć strażakom? Na to pytanie odpowiada st. bryg. Piotr Placek – komendant CS PSP:

– Życzenia dla strażaka najpiękniejsze i najprostsze to: tyle samo powrotów, co i wyjazdów. Jeżeli chodzi o szkołe to więcej sukcesów dydaktycznych i zdrowia, a najważniejsze to, żebyśmy mieli opiekę naszego patrona – św. Floriana przez cały rok nauki i cały rok naszej pracy.

Podczas czwartkowego spotkania nie zabrakło tradycyjnego przełamania się opłatkiem, szczerych uśmiechów podczas składania życzeń, a na stole także prawdziwych bożonarodzeniowych potraw.

Galeria: fot. Radio Fiat

„Siły, odwagi i wytrwałości…” - spotkanie opłatkowe w CS PSP

Skip to content