Mieszkańcy powiatu częstochowskiego mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji medycznych oraz badań kolonoskopii w ramach „Programu profilaktycznego wczesnego wykrywania raka jelita grubego (…)”. Zapisy trwają do końca października.

Objawy nowotworu jelita grubego zależą od stopnia jego zaawansowania, a także umiejscowienia. – We wczesnych stadiach choroby możemy nie zauważyć żadnych symptomów – alarmuje dr n. med. Krzysztof Janik:

– Zasadą w onkologii klinicznej jest rozpoznanie nowotworu złośliwego jak najwcześniej. Najlepiej znaleźć stany przedrakowe. To np. polipy, zwłaszcza o utkaniu histopatologicznym, które nosi nazwę „gruczolaki”. Hasło to stanowi zapowiedź raka. Rak rozwija się od 7 do 12 lat. Cechą nowotworów złośliwych jest długi brak objawów.

Aby uniknąć zachorowania lub też zwiększyć szansę wyleczenia, można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. – Czas oczekiwania to ok. 7 dni – mówi Katarzyna Ziółek, dyrektor Centrum Medycznego INTER-MED w Częstochowie, oferującego usługę:

– Wszystkich mieszkańców powiatu częstochowskiego powyżej 50. roku życia. Zapraszamy do kontaktu z placówką INTER-MED przy ul. 1 Maja 27 w Częstochowie. Można się z nami skontaktować dzwoniąc na numer 787-653-980.

W ramach programu nie ma refundacji znieczulenia. Więcej informacji o programie na stronie www.intermed24.com.pl.

Skip to content