Skra ubiega się o środki miejskie

Sezon piłkarski 2020/2021 w wykonaniu Skry Częstochowa z pewnością zapamiętamy na długo. Po zwycięstwie z KKS Kaliszem drużyna z Loretańskiej zapewniła sobie awans do Fortuna 1. Ligi. Dzięki temu Skra Częstochowa uzyskała możliwość ubiegania się o miejskie środki na promocję miasta poprzez sport.

O środki z przeznaczonej puli mogą ubiegać się drużyny z ekstraklasy lub 1 ligi. Oferta Skry to kwota 1 230 000 zł brutto. Drugą na 1 490 000 zł brutto złożył natomiast ekstraklasowy Raków Częstochowa. O komentarz w sprawie ubiegania się o dofinansowanie poprosiliśmy prezesa Skry Częstochowa Artura Szymczyka:

– Konkurs, który ogłosiło miasto jest w trybie zamówień publicznych. Kwota zabezpieczona w budżecie miasta zakłada, że wygrać może instytucja, klub sportowy, które spełniają zapisy konkursowe. Jedynym wymogiem w zapisach były kryteria cenowe. Według tych zapisów środki powinien otrzymać raczej 1 klub. Skoro w Częstochowie 2 kluby są na szczeblu centralnym, moim zdaniem wszystko to powinno być więc zrobione trochę w innej formie.

Awans do 1 ligi zobowiązał Skrę do dotrzymania pewnych warunków. W przypadku przyznania środków klub zobligowany będzie do wydania ich na konkretne działania:

– Głównie chodzi tutaj o umieszczenie logotypów miasta na strojach piłkarzy oraz obiekcie, na którym rozgrywane będą zawody mistrzowskie. Otrzymane środki będziemy musieli przeznaczyć również na organizację meczów oraz całość funkcjonowania drużyny seniorów Skry Częstochowa. Obecnie klub nie posiada budżetu, który gwarantuje stabilność w rozgrywkach 1 ligi. Awans to oczywiście wielka radość, ale wiąże się też z wydatkami. Wraz z naszym sukcesem, liczymy na dostrzeżenie przez miasto ciężkiej pracy, która od 15 lat odbywa się na obiektach Skry Częstochowa.

O tym, kto otrzyma dofinansowanie na promocję miasta poprzez sport, dowiemy się niedługo. Póki co drużyna z Loretańskiej przygotowuje się do inauguracji Fortuna 1. Ligi, w której podejmą Koronę Kielce 31 lipca.

ABK

Skip to content