Śląski Ośrodek Adopcyjny zaprasza na Dzień Otwarty

Śląski Ośrodek Adopcyjny organizuje w sobotę 11 czerwca Dzień Otwarty w dwóch swoich oddziałach: częstochowskim i katowickim. Zaproszone są wszystkie osoby, które zastanawiają się nad adopcją oraz te, które nieśmiało rozważają, że mogłyby się kiedyś na adopcję zdecydować.

O szczegółach mówi Żaneta Janik, kierownik częstochowskiego oddziału, która omówiła także podstawowe wymogi, jakie muszą spełniać osoby chcące przystąpić do adopcji:

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tematem adopcji – zarówno te gotowe na rozpoczęcie procedury, jak i te dopiero rozważające. Będziemy 11 czerwca otwarte od godz. 9:00 do 14:00 w naszej siedzibie przy ul. Sobieskiego 17b. W tym samym czasie będzie otwarty również oddział w Katowicach, przy ul. Granicznej. Jeśli chodzi o pary, to musi to być małżeństwo z przynajmniej 3-letnim stażem małżeńskim bądź osoba samotna. Osoby niekaralne, o stabilnej sytuacji finansowej i mieszkaniowej – to takie formalne wymogi, które rodzina musi spełnić już na początku.

Oczywiście Dzień Otwarty adresowany jest do wszystkich osób, które w jakiś sposób interesują się adopcją. Jeśli młode małżeństwo rozważa adopcję, może przyjść na niezobowiązujące spotkanie, by dowiedzieć się więcej o adopcji:

Tak naprawdę będzie się można dowiedzieć wszystkiego, co jest związane z tematem adopcji: jak wygląda procedura, jakie to dzieci są zgłaszane do adopcji itd. Osoby, które chcą się dopytać mogą przyjść z konkretnymi pytaniami, ale również my opowiadamy, wyjaśniamy i przybliżamy cały temat adopcyjny.

W środowisku obrońców życia panuje przekonanie, że najwyższą formą działalności pro-life jest właśnie adopcja dziecka. Z takiej otwartej na życie rodziny pochodzi Mary Wagner, bohaterka kanadyjskiego Kościoła, która za publiczne głoszenie wartości i świętości ludzkiego życia odsiaduje w Kanadzie wieloletnie wyroki więzienia. Jej rodzice, mimo że posiadali gromadkę swoich dzieci, zdecydowali się na adopcję kolejnych. W takich właśnie warunkach otwartości na życie dorastała Mary, która teraz błaga innych o taką otwartość.

Dla przypomnienia: Dzień Otwarty w częstochowskiej siedzibie Śląskiego Ośrodka Adopcyjnego przy ul. Sobieskiego w Częstochowie odbędzie w sobotę 11 czerwca, w godzinach od 9:00 do 14:00.

Skip to content