Śledztwo w sprawie obrazy uczuć religijnych

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzi dochodzenie w sprawie obrazy uczuć religijnych. Chodzi o publiczne prezentowanie 16 czerwca 2019 roku w Częstochowie obrazu Matki Bożej z dzieciątkiem Jezus z aureolami w kolorach tęczy.

Do obrazy uczyć miało dojść podczas marszu równości. Decyzja Prokuratury o ponownym wszczęciu postępowania została podjęta po wpłynięciu zażaleń od wiernych oraz po ponownym przeanalizowaniu akt. Wszyscy, którzy czują się związani ze sprawą, mogą zgłaszać ten fakt na komendę.

– Osoby, których uczucia religijne w tym dniu zostały obrażone, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie lub bezpośrednio z referentem prowadzącym postępowanie asp.szt. Dariuszem Szabelak – podała asp. szt. Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Z nieoficjalnych informacji, jakie udało nam się uzyskać, wynika, że liczba zgłaszających się na komendę poszkodowanych jest tak duża, że osoby są umawiane na konkretne terminy.

BNO
Fot.: pexels.com