Październik jest miesiącem, w którym uczniowie w szkołach podstawowych oraz średnich dokonują ślubowań. Tak też było w Szkole Podstawowej nr 9 w Częstochowie.

W środę, 23 października uczniowie dwóch klas pierwszych przystąpili do uroczystej przysięgi, deklarując u początków swojej edukacyjnej drogi bycie dobrym, uczciwym oraz honorowym człowiekiem. Jak zaznaczyła Dorota Wójcik, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowawca jednej z klas pierwszych, ślubowanie to dopiero początek wspólnej drogi.

– Mamy świetne klasy i bardzo mądre dzieci, które są dobrze przygotowane w przedszkolu. Bardzo dobrze się z nimi pracuje, są chętne do współpracy i pomocy. Pozostaje tylko życzyć takich dzieci – mówiła nauczycielka.

Uroczyste ślubowanie pierwszaków jest efektem pracy zarówno nauczycieli, jak i samych dzieci.

– Dzieci bardzo to przeżywały, są zestresowane, włożyły w przygotowania masę pracy. Wszystko wypadło wspaniale i jesteśmy bardzo zadowoleni – powiedziała Monika Kozak, wychowawca klasy 1a w Szkole Podstawowej nr 9.

Podobnego zdania byli też rodzice pierwszoklasistów.

– Nauczyciele włożyli ogromnie dużo pracy w przygotowanie ślubowania. Dzieci były przejęte, ale bardzo się cieszyły. Za wychowawcami mnóstwo prób z dziećmi, które mają swoje pomysły i są pełne energii. Za to należy im się szacunek i podziękowania – przekonywała mama jednego z uczniów pierwszej klasy.

Tego roku do klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 9 przystąpiło 36 dzieci, co umożliwiło stworzenie dwóch klas. W ubiegłym roku powstała tylko jedna, która była pierwszą w ośmioletnim systemie klas podstawowych.

BNO

Skip to content