W ostatni weekend stycznia na drogach miasta i powiatu częstochowskiego doszło do 27 kolizji i jednego wypadku drogowego. Wypadek miał miejsce 28 stycznia w Częstochowie przy ul. św. Rocha.

Szczegółowe podsumowanie działań policji przedstawia podkom. Sabina Chyra-Giereś, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

– Kierujący pojazdem jadąc ul. Rocha nie udzielił pierwszeństwa pieszym znajdującym się na oznakowanym przejściu dla pieszych doprowadzając do ich potrącenia. W wyniku zdarzenia dwóch pieszych z obrażeniami trafiło do szpitala. Ponadto policjanci z ruchu drogowego ujawnili 180 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym, z czego 108 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Jeden kierujący stracił swoje prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci ujawnili również jednego kierującego, który wsiadł za kierownicę nie posiadając do tego uprawnień i zatrzymali pięciu kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pojazdów po spożyciu alkoholu.

– Od piątku 27 stycznia do niedzieli 29 stycznia jednostki ochrony przeciwpożarowej wyjeżdżały do 20 zdarzeń – mówi mł. bryg. Kamil Dzwonnik, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie:

– 11 z nich powstało w Częstochowie, a 9 na terenie powiatu częstochowskiego. Prowadzone działania to gaszenie 6 pożarów oraz usuwanie skutków 14 miejscowych zagrożeń. W omawianych interwencjach nie obyło się pożaru sadzy w kominie. Dlatego ponownie przypominam o konieczności regularnego usuwania zanieczyszczeń z kominowych przewodów dymowych.

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie minionego weekendu 102 telefoniczne zgłoszenia od mieszkańców miasta. Więcej o szczegółach mówi rzecznik prasowy Straży Miejskiej, Artur Kucharski:

– Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz zakłócania spokoju i porządku publicznego. Były to 33 zgłoszenia. Straż Miejska w Częstochowie nie odnotowała poważniejszych incydentów. W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 7 obserwacji, które wymagały interwencji służb. 7 monitoringowych interwencji zrealizowali strażnicy miejscy.

Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej.

Skip to content