Służby podsumowały miniony weekend

Chociaż w ubiegły weekend na drogach Częstochowy i powiatu nie doszło do poważnych wypadków, mundurowi odnotowali aż 42 kolizje. W tym czasie zatrzymano czterech nietrzeźwych kierowców oraz cztery osoby kierujące bez odpowiednich uprawnień.

 Stróże prawa ujawnili w tym czasie 326 wykroczeń, z czego 182 dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości.

– W pięciu przypadkach przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, kierowcom zostały zatrzymane prawa jazdy. W powiecie częstochowskim (miejscowość Luborcza) drogówka w ciągu 15 minut dwukrotnie zatrzymała 22-letniego kierowcę BMW, który został ukarany mandatami na łączną kwotę 4 tys. zł, otrzymał 20 punktów karnych oraz zostało zatrzymane mu prawo jazdy. Młody kierowca pędził z prędkością 108 km/h na „pięćdziesiątce”. Po raz pierwszy za brawurę na drodze został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł, 10 punktami karnymi oraz stracił prawo jazdy. Zirytowany, z piskiem opon odjechał z miejsca kontroli. Tym razem policyjny radar wskazał już prędkość 137 km/h – poinformował mł. asp. Daniel Zych z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

W pierwszy weekend czerwca na terenie Częstochowy i powiatu powstało 46 zdarzeń wymagających interwencji straży pożarnej.

– Było to gaszenie jednego pożaru, usuwanie skutków 37 miejscowych zagrożeń oraz wyjazdy do ośmiu alarmów fałszywych. W omawianym okresie na szczęście nie odnotowaliśmy poważniejszych sytuacji. Wśród powstałych interwencji w jednym przypadku mieliśmy do czynienia z osobą poszkodowaną. Był to uczestnik wypadku z udziałem dwóch motocykli oraz samochodu osobowego, powstały w niedzielę przed południem na DK1 mówił mł. bryg. Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

114 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców miasta przyjęli w trakcie minionego weekendu dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej. Znaczna większość telefonów dotyczyła wykroczeń związanych z łamaniem spokoju na ulicach miasta.

– Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego, spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz osób nietrzeźwych w miejscach publicznych – łącznie to 38 zgłoszeń. W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili sześć obserwacji, które zrealizowali strażnicy miejscy. Oprócz sytuacji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas patroli. Mundurowi zabezpieczali m.in. festyny przy ul. Jesiennej, Konwaliowej, Kucelińskiej, Hubermana i Krakowskiej – powiedział Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie.

Pod koniec ubiegłego tygodnia częstochowscy strażnicy podjęli interwencję wobec nieletniej, która kilka godzin siedziała w jednej z bram w centrum miasta. Zaginięcie nieletniej było zgłoszone w jednym z komisariatów w powiecie. Funkcjonariusze ustalili jej personalia i adres zamieszkania. Po skontaktowaniu się z właściwym Komisariatem Policji w rejonie zamieszkania nieletniej okazało się, że rodzice zgłosili zaginięcie córki. Powiadomieni rodzice odebrali córkę z Komendy Straży Miejskiej.

BNO

Skip to content