Do 48 kolizji doszło w ubiegły weekend na drogach Częstochowy i powiatu. Na szczęście nie odnotowano w tych dniach żadnego wypadku drogowego, w którym byłyby poszkodowane osoby.

Niestety, w tym czasie mundurowi zatrzymali aż 14 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu oraz czterech kierujących bez uprawnień.

– Mundurowi ujawnili łącznie 231 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym (155 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości). Trzech kierowców straciło swoje uprawnienia na trzy miesiące za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym – mówiła podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Nie mniej pracy mieli również częstochowscy strażacy.

– W pierwszy weekend października na terenie Częstochowy i powiatu miało miejsce łącznie 55 zdarzeń wymagających interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej. Prowadzone działania to przede wszystkim gaszenie 10 pożarów, usuwanie skutków 41 miejscowych zagrożeń oraz wyjazdy do czterech alarmów fałszywych. Największą część prowadzonych interwencji stanowiły kolizje drogowe oraz zdarzenia związane z usuwaniem gniazd owadów błonkoskrzydłych – przekonywał mł. bryg. Kamil Dzwonnik, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Tylko w ciągu trzech ostatnich dni dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej odebrali od mieszkańców miasta 127 telefonicznych zgłoszeń z prośbą o zainterweniowanie.

– Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych (było to łącznie 36 zdarzeń). W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili osiem obserwacji, które wymagały interwencji służb. Siedem z nich zrealizowali strażnicy, a jedna została przekazana innej służbie. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej – poinformował Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie.

W ubiegłym tygodniu po telefonicznej informacji od jednego ze świadków zdarzenia częstochowscy strażnicy miejscy zatrzymali 15-letniego wandala, który niszczył ławkę markerem.

BNO

Skip to content