Prokuratura Rejonowa w Myszkowie skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu Dominikowi S. Akt oskarżenia dotyczy spowodowania w styczniu 2022 roku wypadku drogowego pod wpływem alkoholu. W wyniku zderzenia dwóch samochodów śmierć poniósł znajomy oskarżonego.

Kulisy sprawy omawia prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik częstochowskiej Prokuratury Okręgowej:

– W toku śledztwa ustalono, że 8 stycznia tego roku Dominik S. z dwoma kolegami udał się na przejażdżkę należącym do niego fiatem brava. Przed wyjazdem mężczyźni wypili po jednym piwie, a następnie udali się do sklepu, gdzie zakupili alkohol. Na parkingu supermarketu w miejscowości Poczesna jeden z mężczyzn zrezygnował z dalszej podróży. Przyczyną była obawa o życie i zdrowie, gdyż Dominik S. był nietrzeźwy i prowadził pojazd z nadmierną prędkością. Na łuku drogi DK-91 w Siedlcu Dużym Dominik S. stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia z prawidłowo poruszającym się samochodem marki land roverem. Na skutek zderzenia kierowany przez oskarżonego fiat zaczął obracać się wokół własnej osi. Z pojazdu tego wypadł pasażer, który w związku z odniesionymi obrażeniami został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł jeszcze tego samego dnia.

Bezpośrednio po zdarzeniu Dominik S. opuścił pojazd i zaczął się oddalać, lecz został zatrzymany przez kierującego land roverem i przekazany wezwanym na miejsce policjantom. Na podstawie przeprowadzonych badań ustalono, że w chwili wypadku Dominik S. znajdował się w stanie nietrzeźwości, gdyż w jego organizmie stwierdzono około 2 promile alkoholu:

– W śledztwie prokurator przedstawił Dominikowi S. zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwości śmiertelnego wypadku drogowego i ucieczki z miejsca zdarzenia. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Dominik S. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Sąd Rejonowy na wniosek prokuratora zastosował w śledztwie tymczasowe aresztowanie. W przeszłości oskarżony był już karany za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Zarzucane oskarżanemu przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. W takim przypadku sąd orzeka także dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

KKO

Skip to content