Solidarna Polska o sprawach Polski i Unii

W poniedziałek 27 września miało miejsce spotkanie członków oraz sympatyków klubu Solidarnej Polski, podczas którego omawiano zarówno lokalne, jak i ogólnokrajowe tematy sceny politycznej. Na zaproszenie Moniki Fajer, prezes Solidarnej Polski Okręgu 28, w spotkaniu uczestniczył Mariusz Kałużny, sekretarz generalny Solidarnej Polski.

Jak mówił, jednym z nurtujących problemów poruszanych podczas rozmów był m.in. spór na linii Bruksela-Polska.

– Bronimy suwerenności energetycznej oraz suwerenności prawnej Polski. Idąc za zgodnościami z traktatami i Konstytucją, Unia Europejska nie ma prawa wnikać w nasze przepisy prawne i karać nas za tzw. praworządność czy wnikać w wymiar sprawiedliwości i Izbę Dyscyplinarną, ponieważ są to bardzo ważne kwestie dla ustroju nie tylko Polski, ale każdego państwa. Takie kapitulowanie na poszczególnych odcinkach prawa jest niebezpieczne dla naszej suwerenności – tłumaczył Mariusz Kałużny.

Podczas spotkania, które miało miejsce w częstochowskim biurze Solidarnej Polski, rozmawiano także o sprawach partii. Klub planuje rozszerzać swoją działalność na terenie miasta, stawiając na bezkompromisową postawę w obronie najważniejszych wartości.

– Nasza struktura w Częstochowie rośnie. Cały czas jest coraz większa i coraz silniejsza. Cieszę się, że mamy coraz więcej członków. Wspieramy wartości chrześcijańskie i widzę, że m.in. dzięki temu zgłasza się do nas coraz więcej mieszkańców – mówiła Monika Fajer.

Mariusz Kałużny jest związany z Solidarną Polską od początku jej istnienia. Przez 11 lat był radnym miasta Chełmży. Był prezesem klubu piłkarskiego Legia Chełmża, następnie zastępcą dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu, a później jego dyrektorem. Nadzorował m.in. rozbudowę i modernizację Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

BNO

Skip to content